Тема. Спонукальні речення. Ознайомлення з поняттям команди. Команди і виконавці.
Мета: навчальна: ознайомити учнів з поняттями команда, виконавець команди;
формувати вміння визначати виконавців та команди, які вони мають виконати;
розвиваюча: розвивати увагу, пам’ять, логічне мислення;
виховна: виховувати дбайливе ставлення до устаткування.
Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь та навичок.
Обладнання: дошка, комп’ютери, інструкції з ТБ в комп’ютерному кабінеті, підручники.
Програмне забезпечення: комп’ютерна програма «Сходинки до інформатики»,: М.М.Корнієнко,
С.М.Крамаровська, І.Т. Зарецька.
Хід уроку.
I.Організаційний етап.
Всім доброго ранку! Я рада вас бачити. Подивіться один на одного, посміхніться і подивіться на мене. На уроці нам потрібні будуть ручка, підручник, зошит і кольорові олівці. Ви дізнаєтесь багато нового.
II.Перевірка домашнього завдання.
III.Актуалізація опорних знань.
Гра «Збери слово».(слайд 1)
Зі складів потрібно зібрати слова, пояснити, що це за пристрої.
Нi Мо тер ю
тер Комп’ тор Прин
IV.Мотивація навчальної діяльності.
(слайд 2)
Пригадайте, який пристрій використовують люди, щоб передати голосове повідомлення? (Телефон).
Який пристрій використовують люди, щоб зберегти зображення? (Фотокамера).
Який пристрій використовують люди, щоб працювати з числами? (Калькулятор).
Що використовують діти, щоб гратись? (Іграшки).
V.Вивчення нового матеріалу.(Міні-лекція).
Люди найчастіше спілкуються за допомогою мови. Пригадайте, речення за метою висловлювання бувають розповідні, питальні та спонукальні. (слайд 3)
Прочитайте речення на дошці: 1. Правила дорожнього руху повинні знати всі люди.
2. А ти знаєш правила дорожнього руху?
3. Будь уважний на дорозі!
Подумайте, яке з цих речень розповідне, запитальне, спонукальне.
Як назвати речення: * Сиди рівно.(слайд 4)
*Зачини двері.
*Відкрий зошит. Одним словом ?
Правильно, спонукальні. Спонукальні речення висловлюють прохання, наказ, закликають до дії.
Ці речення схожі на команди, які ви розумієте і можете виконати.
(слайд 5)
Запам’ятайте: Команда – це чіткий і короткий наказ. (слайд 6)
Той, хто виконує команди називається виконавцем. (слайд 7)
Виконавцем може бути людина, тварина, або пристрої, яких "навчено" виконувати команди. Наприклад, дресирований собака – виконавець: він розуміє і виконує команди, яким його навчив господар.: Служити! Сидіти! Лежати! Голос!
(слайд 8)
Учень може виконати команди: подивіться на дошку! Запишіть речення! Послухайте відповідь Сашка!
Комп’ютер, теж виконавець, бо він виконує команди користувача (коли ти рухаєш мишкою або друкуєш на клавіатурі), а також команди програм, які працюють в комп’ютері.
VI.Фізкультхвилинка. (слайд 9)
Руки вгору, руки вниз,
На сусіда подивись,
Руки вгору, руки в боки,
І зроби чотири кроки,
Дерева високі-високі,
Травичка низенька-низенька,
Вітер дерева колише, гойдає,то вниз пригинає.
Птахи з дерев летять, відлітають,
А учні тихенько на місця сідають.
VII.Засвоєння нових знань і формування нових умінь.
1.Робота з підручником.
Відкриваємо підручник на сторінці 72. Виконайте вправу, позначену знаком запитання, внизу сторінки.
А тепер виконайте вправу, позначену знаком запитання, внизу сторінки 73.
2.Робота з комп’ютером. (10-15 хв.)
1) Повторення правил безпечної поведінки за комп’ютером. (слайд 10)
Діти отримують картки, де їм потрібно підкреслити лише істинні твердження.
Зразок картки:
⦁ Не торкайся пальцями екрана монітора.
⦁ Принось їжу та сторонні предмети до кабінету.
⦁ Бігай та штовхайся в комп’ютерному класі.
⦁ Починай роботу лише за командою вчителя.
2) Інструктаж учителя. (слайд 11)
Правила дорожнього руху ви добре знаєте.
Сьогодні ми навчимо хлопчика знаходити шлях від дому до школи, дотримуючись правил дорожнього руху.
1) Відкрийте програмний засіб «Сходинки до інформатики».
2) Знайдіть вправу «Дорога до школи».
3) Запустіть її на виконання.
4) Ви бачите хлопчика біля будинку, тротуари, проїжджу частину, пішоходні переходи, автомобілі, що рухаються. Які команди ми можемо давати хлопчику? ( Стояти, повернути вправо, вліво, йти вперед, будь уважний та інші). У вас є кнопки з зображеннями стрілок вправо, вгору, вліво, вниз.
5) Спробуйте походити в різні сторони.
6) А тепер спробуйте разом з хлопчиком знайти дорогу від дому до школи. Пам’ятайте на дорозі їздять машини. Вони небезпечні.
Діти, хто зміг дійти до школи? Молодці!
VIII.Додаткові завдання. (слайд 12)
1)Запиши у зошиті слово пилосос. Постав тире. З переліку команд вибери ту, яку він може виконати. Запиши її після тире. Виконай цю вправу для ляльки, телефона, пральної машини, вертольота та машинки з управлінням.
Команди: їздить вперед, назад та повертається, допомагає людям спілкуватись, якщо вони далеко один від одного, пере білизну, плаче,сміється, говорить, прибирає приміщення, перевозить на великі відстані.
2) Виконай завдання в підручнику на сторінці 74.
IX.Домашнє завдання. (2 хв). (слайд 13)
Прочитати підручник на сторінках 72-73.
Виконати вправи:
початковий та середній рівні: 1,2,3.
достатній рівень: 1,2,3,4.
високий рівень: 1,2,3,4,5.
X. Підведення підсумків уроку. (3 хв). (слайд 14)
Закінчіть речення:
Сьогодні я дізнався…
Було цікаво…
Було важко…
Я навчився виконувати задання…
Я зрозумів, що…
Тепер я можу…
(слайд 15)
Я дякую вам за активну роботу, послухайте, будь ласка, ваші оцінки. Всі були молодці. До побачення.
Презентація до уроку інформатики





Немає коментарів:
Дописати коментар